Forum Opolskiej Komunikacji Strona Główna Forum Opolskiej Komunikacji
oraz Towarzystwa Przyjaciół Komunikacji Miejskiej

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Maciek
Czw 14 Lut, 2013 13:38
Remonty dróg - dyskusje ogólne
Autor Wiadomość
Maciek 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Śro 08 Maj, 2013 11:34   

KLIK -> nto.pl

Cytat:
Opole szykuje przebudowę ulicy Wspólnej

Remont to konieczność, gdyż ulica Wspólna jest w kiepskim stanie, a teraz dodatkowo jej przebudowy chcą amerykańscy inwestorzy, którzy na działkach przylegających do ulicy zbudują fabrykę.

Przebudowę Wspólnej na blisko kilometrowym odcinku urzędnicy obiecywali podczas negocjacji z Amerykanami i teraz muszą się z tych zobowiązań wywiązać. Na przygotowanie koncepcji i projektu inwestycji jest 150 tysięcy złotych.

Cała przebudowa oszacowana została na kilka milionów złotych. Koncepcja zakłada wymianę nawierzchni, powstanie chodnika po jednej stronie, a także zatoki autobusowej oraz oświetlenia.
(...)
Wszystko wskazuje na to, że prace na Wspólnej zaczną się jeszcze w tym roku. Amerykanie chcieliby bowiem, aby nowa droga była gotowa najpóźniej w kwietniu 2014 roku.

Czy Wspólna naprawdę jest w tak kiepskim stanie? Nie wydaje mi się... :-k Już dziś odbywają się tam dzikie rajdy kierowców (bez zważania na to, że jest tam dość wredny łuk), a tu jeszcze remont się kroi. Na pewno należy się cieszyć z chodnika i infrastruktury.

Moja strona phototrans.pl - Zapraszam :)

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Śro 08 Maj, 2013 11:47   

Jest w złym stanie, pobocze na pewnym odcinku jest dosłownie pofałdowane ;)

Szwed 

Wysłany: Śro 08 Maj, 2013 15:37   

Maciek napisał/a:
Czy Wspólna naprawdę jest w tak kiepskim stanie? Nie wydaje mi się..

Moim zdaniem też nie jest zła, są gorsze. Ale ukłon w stronę inwestora jest ważny. A po drugie warto chyba przebudować ulicę najpierw, a ściągać inwestycje później. Zwykle w Polsce robi się odwrotnie ;-)
Liczę na to, że kolejne działki przy Wspólnej też są na sprzedaż pod przemysł i nie tylko Polaris i obecnie funkcjonujące firmy skorzystają.
Maciek napisał/a:
Już dziś odbywają się tam dzikie rajdy kierowców

Ograniczenia prędkości powinno się egzekwować w inny sposób.

Maciek 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Śro 08 Maj, 2013 15:43   

Szwed napisał/a:
Ale ukłon w stronę inwestora jest ważny.
A to fakt.

Szwed napisał/a:
Ograniczenia prędkości powinno się egzekwować w inny sposób.
Też od zawsze tak uważam i wspominałem już o tym w temacie remontu ul. Marka z Imielnicy :P Ale fakty są jakie są.

miet 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Śro 08 Maj, 2013 16:52   

Na Wspólnej często stoi schowany patrol drogówki i ''suszy''. Ci co tamtędy nie jeżdżą to się na tym łapią a stali bywalcy znają temat i na chwilę odkładają nogę z gazu po to by dalej jechać ile fabryka dała.

patryq21 

Wysłany: Śro 08 Maj, 2013 18:25   

Wspólna nie wygląda jeszcze tak źle, w porównaniu z ulicą np. Kwoczka w Wójtowej Wsi. Co prawda asfalt jest trochę pofałdowany i studzienki trochę kiepsko umiejscowione, ale dramatu nie ma. A zatoczka najbardziej chyba by się przydała na przystanku Wspólna-Pętla w kierunku Bierkowic, bo już nieraz spotkałem osoby które wyprzedzały tam autobus stojący na przystanku mimo zerowej widoczności i podwójnej ciągłej.

Maciek 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013 07:55   

KLIK -> GW Opole

Cytat:
Drogie łatanie dziur w opolskich ulicach

Łatanie dziur w drogach po zimie kosztowało 1,6 mln zł. Teraz Miejski Zarząd Dróg ma problem, bo wakacyjne remonty będzie musiał mocno ograniczyć.

(...)
Planowane remonty:

Ulice:

>> ul. Sosnkowskiego: na odcinkach Mikołajczyka - Pużaka i Rzeszowska - Horoszkiewicza

>> ul. Portowa

>> ul. Chabrów: od ul. Konwalii do ul. Luboszyckiej

>> ul. Wrocławska: od pl. Piłsudskiego do Nysy Łużyckiej

>> ul. Dambonia: od garaży do ul. Domańskiego

>> ul. Strzelecka: od lasu do ul. Teligi

>> ul. Ostrówek + fragment Barlickiego

>> parking przy ul. Kochanowskiego przy moście na wyspę Bolko

Chodniki:
(...)

Jest i lista dróg przeznaczonych do remontu w wakacje.

Maciek 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Pon 02 Wrz, 2013 10:23   

KLIK -> nto.pl

Cytat:
Koniec remontu ulicy Niedziałkowskiego w Opolu [wideo]

Przebudowa ulicy na wyspie Pasiece kosztowała około 810 tysięcy złotych. Uliczkę wybrukowano, a na chodnikach pojawiły się płyty granitowe. Zbudowano także kanalizację deszczową oraz zamontowano nowe lampy. Te ostatnie były jednak stawiane poza umową, którą firma przebudowująca drogę zawarła z Miejskim Zarządem Dróg.

Na Niedziałkowskiego zrobiło się dość... bajkowo :) Po zapadnięciu zmroku nowe latarnie dają tam niezwykle ciepłe światło, nawierzchnia jest zrobiona niezwykle dokładnie. To bardzo udany remont!! :)

Maciek 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Śro 12 Mar, 2014 05:34   

KLIK -> MM Opole

Cytat:
Obiecują mniejsze korki na obwodnicy Opola

Drogowcy chcą przebudować światła na skrzyżowaniu ulic Oleskiej i obwodnicy. Inteligentna sygnalizacja ma kosztować ponad 149 tysięcy złotych.

W tym roku znalazły się natomiast pieniądze na inne drogowe inwestycje. W ratuszu otwarto już oferty firm, które chcą przebudować ulicę Działkową, a najtańsza z nich wynosi 571 tys. zł. Od podpisania umowy wykonawca będzie miał miesiąc, aby położyć nowy asfalt, wymienić krawężniki, zbudować gruntowe pobocza oraz nowy przystanek.

Ulica Działkowa - przy której funkcjonuje sporo firm - ma się zmienić nie do poznania, choć podbudowa ze starych płyt betonowych pozostanie bez zmian.

- Sprawdziliśmy płyty i są w niezłym stanie, a dodatkowo nową nawierzchnię wzmocnimy specjalną siatką - tłumaczy Kazimierz Kurkowski, autor projektu przebudowy.

Ulica Działkowa to jedna z kilku ulic, na których w tym roku pojawi się nowy asfalt. Niebawem rozstrzygnięty zostanie przetarg na przebudowę sporego fragmentu ulicy Wspólnej, a drogowcy myślą także o sporych remontach w ramach bieżącego utrzymania dróg.

Miejski Zarząd Dróg planuje m.in. wymianę asfaltu na obwodnicy pomiędzy jej skrzyżowaniami z ulicami Luboszycką oraz Oleską, a także na ulicy Ozimskiej od skrzyżowania z ul. Reymonta aż do ulicy Katowickiej. W tym roku pieniędzy powinno też wystarczyć na nową nawierzchnię dla ulicy Dambonia, Cmentarnej oraz na fragment ulicy Wrocławskiej.

Już wiele razy miałem napisać, że remont ul. Działkowej powinien nas niezwykle cieszyć. Zastanawiałem się zawsze, jak to możliwe, że miasto naraża się na koszty i uszkodzenia swojego własnego sprzętu, jakim przecież są autobusy miejskie. I wreszcie doczekamy się remontu. Cieszy też dokończenie ul. Cmentarnej, która obecnie ucywilizowana została tylko w części.

miet 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Śro 12 Mar, 2014 07:36   

Mnie cieszy najbardziej remont Dambonia i Cmentarnej. Obie ulice zostały wyremontowane w połowie a druga ich część to niezły poligon. Jedynie czołgiem można spokojnie przejechać :)

Szwed 

Wysłany: Śro 12 Mar, 2014 22:26   

Maciek napisał/a:
Zastanawiałem się zawsze, jak to możliwe, że miasto naraża się na koszty i uszkodzenia swojego własnego sprzętu, jakim przecież są autobusy miejskie.

Dlatego mnie cieszy bardziej Cmentarna. Ile razy dziennie autobus na "9" przejeżdża Działkową, a ile Cmentarną?
Tak czy inaczej, dobrze, że coś robią.

Maciek 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Czw 13 Mar, 2014 00:55   

No niby tak, jednak Działkową każdy autobus musi przejechać co najmniej 2 razy dziennie, a niektóre nawet 4 razy dziennie ;) toteż na Cmentarną skazane są "tylko" 5/9/13/18, a na Działkową wszyscy ;)

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Czw 13 Mar, 2014 20:36   

Dorzućmy do tego Horoszkiewicza, której nie będą remontować :D

Maciek 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Pią 02 Maj, 2014 10:19   

Tak dziś wygląda ulica Działkowa, nie wierzyłem, że doczekam tej chwili...

Szwed 

Wysłany: Pią 02 Maj, 2014 15:58   

Od kiedy Kępska i Harcerska używane są do objazdów obwodnicy w całej okolicy remontuje się lepiej niż w śródmieściu :)

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Śro 04 Lut, 2015 10:51   

Niedługo przebudowana będzie aleja Przyjaźni - link do artykułu, a tutaj - dla zainteresowanych - link do przetargu.

Według projektu ulica ma być poszerzona, będą też nowe chodniki (i ciąg pieszo-rowerowy), oświetlenie i kanalizacja, niestety nie będzie remontowana pętla. Oczywiście droga od dawna się prosi o remont, niedługo stanie się to faktem, ale w czasie jego trwania, droga przez jakiś czas będzie zamknięta. Wówczas trójka będzie kończyć na skrzyżowaniu Jagiellonów i al. Przyjaźni :)

miet 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Śro 11 Lut, 2015 17:39   

Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Groszowic zakończyło się powodzeniem.
Wyremontowana zostanie ul. Oświęcimska :

http://opole.gazeta.pl/op...oclegownie.html

Dodatkowo mieszkańcy uzyskają mały posterunek SM.

Odpowiedz do tematu