Forum Opolskiej Komunikacji Strona Główna Forum Opolskiej Komunikacji
oraz Towarzystwa Przyjaciół Komunikacji Miejskiej

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przebudowa ulicy Niemodlińskiej
Autor Wiadomość
miet 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Czw 02 Mar, 2017 20:46   

@Szwed : ostatnio Ratusz się wypowiedział na temat usprawnień i okazuje się,że ani jazdy Krapkowicką/Bolkowską nie będzie a tym bardziej przywilejów dla autobusów.
Jedną dobrą wiadomością jest to,że wykonawca zobowiązał się do pracy przez 24 godziny i do końca roku przebudowa ma zostać zakończona.

Dziś obserwowałem ruch ok. 19:00 i była istna masakra, korek aż do Piastowskiej. Może trzeba było postawić surowe warunki i zamknąć całkowicie Niemodlińską. Nakazać wykonawcy pracę 24 h i skrócić czas wykonania do wakacji.

Szwed 

Wysłany: Pon 06 Mar, 2017 17:58   

Zastanawiam się też, czy nie uprościło by sprawy gdyby zrobić ruch jednokierunkowy: Spychalskiego jechać w kierunku centrum, a Niemodlińską przez drewnianą kładkę w stronę Zaodrza. Wtedy można by wyłączyć światła przy SDH. Dwukierunkowo jechały by tylko autobusy po Spychalskiego, ale one mają mały wpływ na korkowanie się ulic przy takim natłoku osobówek.

miet 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Wto 07 Mar, 2017 06:09   

@Szwed : pomysł dobry. Zapewne by trochę pomogło.

Jednak głównym ''prowodyrem'' korków są światła na skrzyżowaniu Niemodlińska/Prószkowska/Koszyka.
Przez sygnalizator przejeżdża po 5 samochodów i koniec. Przepustowość żadna. W tym czasie odcinek Niemodlińska - Hallera jest prawie pusty.
Łącząc te wszystkie sygnalizatory widać,że ruch prowadzony jest odcinkowo. Puszcza się po kilka aut, potem jest przerwa. Brak jest ciągłości jazdy.

Ostatnio również sprawdziłem prawdziwość danych wyświetlanych na tablicy na Nysy Łużyckiej. Wszystko pasuje. Wyświetlany czas przejazdu do Hallera jest prawdziwy.

Szwed 

Wysłany: Sob 11 Mar, 2017 10:20   

Cytat:
Jednak głównym ''prowodyrem'' korków są światła na skrzyżowaniu Niemodlińska/Prószkowska/Koszyka.
Przez sygnalizator przejeżdża po 5 samochodów i koniec. Przepustowość żadna. W tym czasie odcinek Niemodlińska - Hallera jest prawie pusty.
Łącząc te wszystkie sygnalizatory widać,że ruch prowadzony jest odcinkowo. Puszcza się po kilka aut, potem jest przerwa. Brak jest ciągłości jazdy.

Może trzeba więc sięgnąć po środki radykalne i światła wyłączyć? Z bocznych ulic nakaz skrętu w prawo i tyle. Wiem, że to było by bardzo niewygodne dla mieszkańców Koszyka, ale obecna sytuacja jest nie mniej niewygodna.

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Sob 11 Mar, 2017 11:38   

Ostatnio na rondzie na Spychalskiego stała policja i kierowała cały ruch nie autobusowy w Krapkowicką, ale niewiele to dało.

miet 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Sob 11 Mar, 2017 15:59   

Obecnie wjazd ze Spychalskiego w Niemodlińską jest praktycznie niemożliwy. Kierowcy z kładki pchają się na skrzyżowanie nawet jak nie ma na nim miejsca. Skutkiem tego jest fakt,że ze Spychalskiego wjeżdża po 1-2 samochody i na tym się kończy. Nikt nie zostawia dla nich miejsca. Autobus nie ma szans na przejechanie. Przeważnie zostaje przed skrzyżowaniem i czeka na kolejną zmianę świateł.

Z mojej obserwacji wynika również,że natychmiast i na stałe powinno się zakazać skrętu w prawo z Niemodlińskiej w Prószkowską. Tam występuje kolizja z pieszymi i skręcające pojazdy są w stanie tak zablokować, jedyny w tej chwili pas,że w stronę Spychalskiego nie pojedzie żaden inny pojazd. Wszyscy pozostaną przed sygnalizatorem.

miet 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Śro 15 Mar, 2017 20:42   

Ratusz podjął decyzję,że od soboty 18.03 odcinek od ronda na Spychalskiego do skrzyżowania z Niemodlińską będzie wyłącznie dla autobusów. Jednocześnie sygnalizatory zostaną wyłączone a Spychalskiego otrzyma pierwszeństwo przejazdu.
Samochody osobowe będą musiały jechać objazdem przez ul. Krapkowicką.

http://www.nto.pl/motofak...odrzu,11885854/

Mam nadzieję,że taka zmiana trochę pomoże. Autobusy nie będą musiały czekać na wjazd na skrzyżowanie. Na początku może tam dochodzić do kolizji, gdyż kierowcy będą jeździć na pamięć.

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Śro 15 Mar, 2017 21:27   

Wyrzucenie świateł to zawsze dobry pomysł :)

Szwed 

Wysłany: Sob 18 Mar, 2017 21:44   

Wreszcie jakieś minimum priorytetu dla zbiorkomu. Przepustowość układu drogowego nie pogorszy się, auta na Zaodrze pojadą po prostu Niemodlińską wykorzystując całą dostępną przepustowość ulicy, a co jakiś czas do korka wepcha się autobus. Biorąc to pod uwagę nie powinno być narzekania. Biorąc pod uwagę nasze społeczeństwo w poniedziałek rano NTO doniesie o komunikacyjnym sajgonie.

miet 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Nie 19 Mar, 2017 17:47   

W dniu wczorajszym kierowcy samochodów nie respektowali zakazu wjazdu i pchali się normalnie w zakaz.
Dziś już było lepiej- w okolicy skrzyżowania pojawiły się 2 radiowozy policyjne drogówki. Nikt już nie odważył się łamać przepisów.

atomek 

Wysłany: Nie 19 Mar, 2017 23:39   

Wczoraj też stali przez sporą część dnia i wklejali mandaty.

miet 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Pon 20 Mar, 2017 18:01   

Mamy artykuł w tej sprawie :

http://www.nto.pl/motofak...ndaty,11902304/

Bardzo dobrze,że nie ma pouczeń tylko są wlepiane mandaty. Nie ma czegoś takiego,że nie widziałem, nie wiedziałem itd.
Wszystko jest dobrze oznakowane a kierowcy osobówek wjeżdżają z premedytacją na zakaz.

Maciek 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Czw 23 Mar, 2017 00:55   

Na wyłączonym odcinku Spychalskiego pojawił się także nowy przystanek - „Spychalskiego - Niemodlińska”.

20170321_191304.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 2,3 MB

20170321_191248.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 2,41 MB

20170321_191227.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 2,45 MB

Moja strona phototrans.pl - Zapraszam :)

miet 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Czw 23 Mar, 2017 18:20   

Nowy przystanek pojawił się w poniedziałek 20.03

Szwed 

Wysłany: Czw 08 Cze, 2017 19:30   

Było dziś spotkanie mieszkańców z Prezydentem Op. Pytałem o kwestię bus-pasów na Niemodlińskiej. Odpowiedział, że trwają dyskusje. Spytałem kto z kim dyskutuje i jaki jest problem do przedyskutowania. Odpowiedział, że urzędnicy sami ze sobą dyskutują :D Ale Prezydent podobno jest na tak. Mówił, że być może wprowadzą bus-pas w jakimś na początku ograniczonym zakresie godzinowym.

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Sob 10 Cze, 2017 18:36   

Szwed napisał/a:
Pytałem o kwestię bus-pasów na Niemodlińskiej. Odpowiedział, że trwają dyskusje.

Nie wiem czy ma to związek i na ile to realne, ale nie widziałem jeszcze, żeby gdziekolwiek ustalali zatokę dla przystanku Niem-Szkoła. Stoją krawężniki, ale na wprost.

Tutaj foty:
https://flic.kr/s/aHsm2deMLi

patryq21 

Wysłany: Pon 12 Cze, 2017 18:52   

Jeśli niema być buspasów, to może warto rozważyć takie rozwiązanie:

Obraz poglądowy jak to wygląda w projekcie

Projekt po mojej przeróbce

Oczywiście na pasie dla autobusów musiałaby być zainstalowana detekcja pojazdów i autobusy powinny otrzymywać zielone światło jako pierwsze. Dopiero po opuszczeniu buspasa przez wszystkie autobusy samochody dostają zielone światło.

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Pon 12 Cze, 2017 20:33   

Z kiedy jest to projekt? Zabij mnie, ale byłem przekonany, że będzie tam śluza wychodząca z zatoki i tylko dwa pasy do jazdy na wprost.

patryq21 

Wysłany: Pon 12 Cze, 2017 21:42   

es.em napisał/a:
Z kiedy jest to projekt? Zabij mnie, ale byłem przekonany, że będzie tam śluza wychodząca z zatoki i tylko dwa pasy do jazdy na wprost.

Sorry, masz rację. Po prostu przegapiłem nowszy projekt, na którym jest już tak jak mówisz. Myślałem że gdzieś tu na forum był właśnie odnośnik do niego, ale nie potrafiłem go odnaleźć i natrafiłem na nieaktualne już rysunki. -> TU jest najnowsza dokumentacja, a w -> tym pliku, na stronie 35 jest to o co zrobiłem całe zamieszanie.

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Wto 13 Cze, 2017 07:19   

Kamień z serca, chociaż tyle.

Odpowiedz do tematu