Forum Opolskiej Komunikacji Strona Główna Forum Opolskiej Komunikacji
oraz Towarzystwa Przyjaciół Komunikacji Miejskiej

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawostki sieci
Autor Wiadomość
HaCe 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Śro 04 Wrz, 2013 20:45   

@es.em: W tak szczytnym celu pojadę z miłą chęcią :-)

lays 

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014 22:17   

Odcinek programu "Zawody 24h", traktujący o pracy kierowców KM. Może niezbyt odkrywczy, niemniej przyjemnie się ogląda i można się paru ciekawostek dowiedzieć :)

LINK

HaCe 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Pią 17 Sty, 2014 00:10   

http://www.transport-publ...hody--1110.html

Nigdy nie sympatyzowałem z tą stroną, ale tym razem pobili sami siebie. Czyli jak napisać cały artykuł pod krzykliwym tytułem z którego nie wynika kompletnie nic #-o

Szwed 

Wysłany: Pią 17 Sty, 2014 08:39   

HaCe napisał/a:
Czyli jak napisać cały artykuł pod krzykliwym tytułem z którego nie wynika kompletnie nic

Ja wiem? Może i szczegółów tam nie ma, ale rozpoczęcie pewnego procesu sygnalizują. To chyba pierwszy tego typu plan, aby połączyć osiedla, dzielnice oferujące pracę, dzielnice handlowe przy pomocy nie miejskich obwodnic, nie metra czy tramwajów, a ścieżek rowerowych. Jak rozumiem różnica tkwi w tym, że ma powstać spójna sieć na kształt sieci drogowej.

HaCe 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Pią 17 Sty, 2014 15:33   

Czytam na Onecie chwytliwy tytuł: Władze Hamburga chcą wyeliminować samochody - myślę: poszaleli ci Niemcy, zabronią ludziom jeździć samochodami. Daję się zmanipulować i klikam. Już w pierwszym zdaniu
Cytat:
Hamburg, drugie co do wielkości miasto w Niemczech, chce wyeliminować konieczność korzystania z samochodu w mieście w ciągu najbliższych 15-20 lat.

dowiaduję się, że tytuł to jawna manipulacja nastawiona na liczbę kliknięć, bo wyeliminowanie samochodów, a wyeliminowanie konieczności korzystania z nich to dwie zupełnie różne kwestie.
Z resztą co to za bzdurna teza, że w Hamburgu jest konieczność korzystania z samochodów :-k
Cytat:
Dlatego miasto przygotowało Green Network Plan – plan stworzenia zielonej sieci i połączenia przyjaznych dla ludzi i środowiska terenów trasami spacerowymi oraz rowerowymi.
(...) Powstała sieć obejmie prawie połowę miasta, a jej celem jest umożliwienie dojeżdżającym do pracy i turystom poruszanie się po mieście bez samochodów.

Co tam komunikacja miejska, która obejmuje całe miasto, ona najwyraźniej nie umożliwia poruszania się po mieście. Dopiero jak wybudują ścieżki, obejmujące niespełna pół miasta to będzie taka możliwość! A może dla autora komunikacja miejska to też "samochody". No tak, najlepiej żeby ludzie poruszali się wyłącznie siłą własnych mięśni, przecież musi być "przyjaźnie dla ludzi i środowiska" :lol:

Potem jest jakaś zupełnie nieczytelna mapka bez legendy, która równie dobrze mogłaby być do góry nogami, a i tak nikt by nie zauważył i dalszy ciąg nic nie wnoszącej do tematu treści.

Cytat:
Poważnym problemem miasta jest fakt, iż w ciągu ostatnich 60 lat jego średnia temperatura wzrosła o 9 stopni Celsjusza. Wzrósł również poziom mórz – o 20 centymetrów, a do 2100 roku oczekiwane jest zwiększenie tego poziomu o kolejne 30 centymetrów. Dlatego w planach związanych z eliminacją konieczności podróżowania po mieście samochodem dużą rolę odgrywa konieczność obniżenia emisji CO2.

Dużą rolę? Że niby ten plan w jakimkolwiek stopniu wpłynie na ten trend :lol:

Cytat:
Wenecjanie od wieków doskonale radzą sobie bez samochodów.

No tak, Wenecja to doskonały przykład...

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Czw 23 Paź, 2014 16:22   

Przeglądając internet natknąłem się na takie coś: http://www.blog.mediafun.pl/najlepsze-plakaty/ Fajna akcja i fajne plakaty! :)

miet 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Śro 16 Gru, 2015 21:09   

W tym roku TPKM nie wyda kalendarzy. Trochę smutno. W sieci natomiast znalazłem kalendarz autobusowy gdzie znajduje się akcent opolski :

http://olx.pl/oferta/kale...html#d2882fb365

Kalendarz przedstawia autobusy z różnych miast Polski. W miesiącu czerwcu przedstawiony jest opolski akcent w postaci wozu #460.

Można nabyć również inne kalendarze autobusowe lub kolejowe :

https://www.eurosprinter....endarze,49.html

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Czw 17 Gru, 2015 10:48   

Ale siara :D

Odpowiedz do tematu