Forum Opolskiej Komunikacji Strona Główna Forum Opolskiej Komunikacji
oraz Towarzystwa Przyjaciół Komunikacji Miejskiej

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Autobusy hybrydowe
Autor Wiadomość
es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 20:53   

HaCe napisał/a:
Może właśnie na Ukrainie wszystko nie musi mieć amerykańsko brzmiącej nazwy, tak jak w Polsce, żeby być chwytliwe...

A w Polsce musi? Np. taki polski "Rosomak", bardzo chwytliwa nazwa i słysząc ją wiedzę przed oczami coś co może zniszczyć o wiele większy od siebie pojazd, serio, tak jak rosomak niedźwiedzia.

Maciek napisał/a:
HaCe, proszę Cię... Bogdan?

To może Steve, albo George... Albo James! :D

HaCe 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 21:12   

Ja broń Boże nie bronię nazwy Bogdan, bo też mnie ona zawsze odpychała, ale stwierdzam tylko, że Ukraińcy mogą mieć do tego trochę inny stosunek ;) Przykład - amerykańskie nazwy po przetłumaczeniu dla nas też są kosmosem. Czy ktoś by kupił u nas płatki marki Corn Flakes, albo szampon Head&shoulders jakby nazwy były przetłumaczone? A Amerykańce to kupują, więc może dla Ukraińców nazwa Bogdan jest piękna :-)

Opolanin(#451) 

Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 21:57   

A mnie nazwa "Bogdan" się bardzo podoba, kliknąłbym "Lubię to!". Zwróćcie uwagę, że dyskutujecie o tym niby w krytycznym i prześmiewczym tonie, ale jednak....czyli nazwa przyciąga uwagę, nie można więc na pewno zarzucać, że jest "antymarketingowa". Poza tym z czym jak z czym, ale z autobusem to się fajnie komponuje :)
że się czai za zakrętem kawał prostej."

Szwed 

Wysłany: Śro 29 Maj, 2013 08:04   

Odpychająca nazwa? A kogo ona obchodzi? Pasażerów chyba najmniej. A wybór autobusów przez przedsiębiorstwa komunikacyjne polega chyba na czymś więcej, niż sprawdzeniu nazwy i wyglądu.

patryq21 

Wysłany: Czw 15 Paź, 2015 22:08   

Z okazji VII Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki pomiędzy akademikami przy ul.Mikołajczyka stanął autobus hybrydowy/elektryczny (nie wiem, bo sam go nie widziałem) marki Ursus. Powinien być tam do soboty, tak więc jak ktoś jest chętny to może przyjść, zobaczyć, porozmawiać z kierowcą (podobno wszystko wyjaśni, jeśli są jakieś pytania).

atomek 

Wysłany: Pią 16 Paź, 2015 08:17   

Widziałem tego Ursusa na niskopodwoziówce na Nysy Łużyckiej i pomyślałem WTF - zgubili się :D ? Teraz ma to sens! Dzięki za info. Szkoda, że nie można się przejechać :( .

Kiero 

Wysłany: Pią 16 Paź, 2015 11:53   

No i zguba się znalazła widiząłem jak jechał o własnych siłach z Puzaka w Oleska w stronę akademików właśnie. Nie miałem go czasu gonić bo sam na zajezdnie do pracy już jechałem ale rozglądałem się potem po bazie myśląc czy to nie jakieś testy ale URSUS to jakoś brzmi dumnie :D

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Sob 17 Paź, 2015 08:52   

A czy będą testy liniowe? Pewnie nie, bo w tym mieście nie ma współpracy między uczelniami a firmami...

Kiero napisał/a:
URSUS to jakoś brzmi dumnie

A wystarczy na niego popatrzeć i już brzmi to śmiesznie :D

Szwed 

Wysłany: Sob 17 Paź, 2015 15:14   

patryq21 napisał/a:
(podobno wszystko wyjaśni, jeśli są jakieś pytania).

Wyjaśnił.
Byłem, rozmawiałem z 2 panami z MPK Lublin, odpowiedzieli na wszystkie moje pytania. Po tym co mówili widać, że MPK Lublin ma bardzo nowatorskie podejście do tematu. Autobus to owoc ich współpracy z Ursusem (brawo za inicjatywę). Działa, jeździ, czego chcieć więcej.
Mówili też, że dzięki coraz większej ilości trolejbusów z dodatkowym źródłem energii powoli będzie zanikać rozróżnienie na linie autobusowe i trolejbusowe. Już teraz przy planowaniu linii w mieście podchodzi się do tematu elastycznie, podczas remontów i objazdów normalne jest, że szelki się odpina i jedzie na napędzie alternatywnym. Brawo.
Szkoda, że Opole jeszcze nie idzie tą drogą. Ja bym powiesił druty tu i tam (ale nie w centrum) i mieli byśmy transport nie tylko nowoczesny, ekologiczny, ale też z dużą szansą dotacji unijnych. A tak, to wspieramy gospodarkę szejków arabskich, zamiast swoją własną.

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Sob 17 Paź, 2015 17:26   

Szwed napisał/a:
Ja bym powiesił druty tu i tam (ale nie w centrum) i mieli byśmy transport nie tylko nowoczesny, ekologiczny, ale też z dużą szansą dotacji unijnych.

Według mnie druty dzisiaj, to krok wstecz. Tramwaj jeszcze, ale trolejbus to już przeżytek.

Szwed 

Wysłany: Nie 18 Paź, 2015 11:47   

Cytat:
Według mnie druty dzisiaj, to krok wstecz. Tramwaj jeszcze, ale trolejbus to już przeżytek.

Jakoś ładować te pojazdy będzie trzeba. Idealnie by było, gdyby ładowanie trwało 10min podczas postoju na pętli. Ale jeśli potrzeba np 40min tak jak w przypadku tego Ursusa, to już jest to za długo. Mając druty np. na Niemodlińskiej od Dambonia do SDH czas postoju+czas jazdy akurat starczy, żeby przejechać przez całe centrum i podpiąć się znowu do drutów na Sosnkowskiego. Ani jedna, ani druga ulica nie zawiera zbytnio walorów krajobrazowych, żeby druty rozwieszone pomiędzy lampami miały je zeszpecić ;-)

es.em 
Członek TPKM Opole

Wysłany: Pon 19 Paź, 2015 09:55   

Ale dlaczego nie Primove? Toż to ideał :)

Szwed napisał/a:
Ani jedna, ani druga ulica nie zawiera zbytnio walorów krajobrazowych, żeby druty rozwieszone pomiędzy lampami miały je zeszpecić

Owszem, ale dlaczego by tego nie zmienić? ;)

Odpowiedz do tematu